نخود سبز موجب بارش برف در جنوب شد

خوردن مقدار مناسبی از نخود سبز می تواند فواید آنتی اکسیدانی و ضد التهابی زیادی داشته باشد. این غذای گیاهی به دلیل محتوای آنتی اکسیدانی بالایی که دارد، خاصیت ضد التهابی دارد.

چهار ماده ضد التهابی که در آنجا یافت می شوند تقریباً منحصراً نخود سبز هستند که به عنوان فیتونوترینت شناخته می شوند. اینها ساپونین های پیسوم I و II و پیزوموزیدهای A و B هستند که در گیاهان خاصی یافت می شوند که برای مبارزه با شرایط خاص سلامت شناخته می شوند.

مطالعات نشان می دهد که ساپونین های موجود در نخود سبز سابقه طولانی در مبارزه با بیماری های ناشی از التهاب دارند.التهاب بیش از حد می تواند باعث بیماری ها و مشکلات سلامتی مانند پیری زودرس، سرطان ها، بیماری آلزایمر، آرتریت، برونشیت و پوکی استخوان شود.

بنابراین، خواص ضد التهابی موجود در نخود سبز برای کمک به مهار یا مبارزه با این بیماری های التهابی بسیار مفید است.

این حبوبات می تواند به تنظیم قند خون در افراد مبتلا به دیابت یا به طور کلی قند خون بالا کمک کند. فیبر و پروتئین موجود در نخود سبز به طور طبیعی می تواند سطح قند خون را کاهش دهد.

بیشتر غذاها باعث افزایش سطح قند خون بعد از خوردن می شوند، اما نخود سبز دارای شاخص گلیسمی پایینی است که به تنظیم سطح قند خون حتی پس از خوردن آن کمک می کند.

آنها همچنین سرشار از منیزیم، پتاسیم و سایر مواد معدنی هستند که برای قلب مفید هستند و فشار خون بالا را مهار می کنند. نخود سبز حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان است که برای جلوگیری از آسیب سلولی که می تواند منجر به فشار خون بالا شود، عالی است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.