خانه / انغوزه / قیمت خرید آنغوزه در بازار ایران

قیمت خرید آنغوزه در بازار ایران

قیمت خرید آنغوزه در بازار ایران

هر ساله قیمت خرید آنغوزه در بازار ایران تولید شده در شهرهای اصفهان ، شیراز ، یزد ، کرمان ، بجنورد و…  از طریق شرکتها و مجموعه های تجاری فعال در حوزه خرید و فروش آنغوزه از جمله بازرگانی سان رایز اعلام می شود.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت خرید و فروش آنغوزه ایرانی در بازار سال ۹۹ و اطلاعات بیشتر با مدیر فروش سایت های ما بویژه سایت : www.onlinenuts.com  تماس بگیرید.

 

قیمت خرید آنغوزه در بازار ایران

 

نام و مزاج

انغوزه یا همان آنغوزه و به اصفهانی انگشت کنده و به هندی هینک نامیده می شود و طبیعتی گرم و خشک دارد.

گیاه شناسی آنغوزه :

آنغوزه از گیاهان دارویی مهم تیره چتریان با خواص فراوان است. گیاه تولید کننده آنغوزه به نام‌های فارسی خوراکما، آنگوزاکما و کورن کما، بوته ای بزرگ، علفی و چند ساله است که ارتفاع آن گاهی به ۲/۵ متر می‌رسد. ساقه آن نسبتاً محکم و ضخیم با سطحی خشن است. برگ‌های قاعده بزرگ و ضخیم هستند؛ به طوری که طول آن‌ها تا ۶۰ سانتی متر می‌رسد.

قیمت خرید آنغوزه در بازار ایران

بازرگانی سان رایز پیشرو در تامین صمغ آنغوزه و اعلام قیمت آنغوزه در انواع مختلف می باشد .

صمغ این گیاه اثر تشنج آور و ضد کرم و انگل دارد. در معالجه بیماری‌هایی با منشأ عصبی، دستگاه تنفسی، اسپاسم حنجره، آسم و دستگاه هضم و همچنین در رفع یبوست در افراد مسن، موثر است . ساقه‌ های گیاه تازه آنغوزه، در نواحی فارس ، خراسان شمالی و کرمان گاها مصرف غذایی دارد . در برخی از منابع ذکر شده است که اسانس حاصل از صمغ آنغوزه در صنایع غذای در تهیه سس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این گیاه در استان‌های  فارس، خراسان شمالی ، کرمان، سمنان و هرمزگان سیستان بلوچستان و بلوچستان، یزد ، اصفهان، کهکیلویه و بویراحمد و استاد بوشهر می‌روید.

نیازهای اکولوژیکی گیاه آنغوزه

آنغوزه در نواحی بایر و زمین‌های ماسه‌ ای خشک و حاوی ترکیبات آهکی می‌روید.  مناطق رویش این گیاه متنوع است و منطقه وسیعی از کوه‌ های مرزی استان هرمزگان (سواحل خلیج فارس) تا دامنه جنوبی البرز را در بر می‌گیرد. از نظر ارتفاع، رویشگاه هر چند اغلب در ارتفاعات بالای ۱۲۰۰ متر می‌روید و بیشتر در مناطق با پستی و بلندی زیاد و سنگ‌ های مادر آهکی دیده می‌شود. در بعضی نقاط، مانند استانهای یزد، اصفهان این گیاه در مناطق با بلندی کم و تقریباً مسطح مشاهده می‌گردد. این گیاه، اواسط اسفند ماه سبز می‌شود و قادر به تحمل درجه حرارت‌های پایین می‌باشد.

تکثیر گیاه آنغوزه

تکثیر آنغوزه در مراتع به‌وسیله بذر انجام می‌گیرد. پس از رسیدن، بذر از گیاه جدا و توسط باد به اطراف پراکنده شده و سپس سبز می‌شوند. از آنجا که این گیاه منبع در آمد با ارزشی برای تعداد قابل توجهی از روستائیان بهره برداران کشورمان است، اهالی منطقه با هماهنگی سازمانهای ذی‌ربط، پس از جمع آوری بذرها اقدام به پاشیدن آن در مکان‌های مورد نظر در مراتع می‌کنند. تا نه تنها از انقراض آن جلوگیری کنند، بلکه از گیاهان مناسبی برای بهره برداری برخوردار گردند.

تعیین قیمت خرید آنغوزه در بازار ایران بستگی به میزان برداشت و تقاضای این محصول در فصل و روزهای برداشت می باشد . هر چند که عوامل تعیین کننده بسیاری در قیمت خرید آنغوزه در بازار ایران سال ۹۹ نقش دارند اما عمده ترین و مهمترین فاکتور میزان تقاضای مصرف کنندگان نهایی صمغ آنغوزه می باشد.

 

ویژگیهاگیاهی و خواص داروئی:

 خواص

 • مقوی معده و بادشکن است
 • تخم آن ادرار آور است
 • پادزهر هر نوع نیشی است
 • برای رفع انگل به مدت ۳شب از جوشانده تمام گیاه انغوزه (۲گرم در ۲لیوان آب) استفاده کنید.
 • رفع بلغم مجاری تنفسی و معده
 • تقویت رحم های سرد و تر و پیشگیری از سقط جنین
 • محرک نیروی جنسی استو باعث افزایش انگیزه جنسی در زنان می شود و از مشکل انزال زودرس تا حد زیادی جلوگیری می کند.
 • این ماده باعث کاهش چروک ها ، خطوط ریز و لکه های سنی صورت می شود.

موارد منع مصرف

 • برای زنان در دوران بارداری و شیردهی نهی شده است.
 • کودکان نیز بهتر است انغوزه نخورند.
 • در بعضی افراد ممکن است مصرف زیاد آن موجب اسهال، نفخ، سوزش هنگام ادرار، سوزش معده، سردرد، گیجی و تشنج شود.
 • اگر مبتلا به صرع هستید ، از این گیاه استفاه نکنید زیرا ممکن است مورد حملات صرع قرار بگیرید.

 

قیمت خرید آنغوزه در بازار ایران

 

 نکته پایانی :

شرکت بازرگانی سان رایز مفتخر است همراه با دانش و تجربه دیرین خود در تهیه و ارائه پائین ترین قیمت خرید آنغوزه در بازار ایران در کنار مشتریان عزیز و گرامی خود باشد تا ضمن ارائه خدمات بازرگانی رضایت مشتریان و خریداران آنغوزه  را فراهم آورد

 

قیمت خرید آنغوزه در بازار ایران در اصفهان :

برای اطلاع از قیمت خرید آنغوزه در بازار ایران و نحوه خرید و فروش آنغوزه با کیفیت و قیمت روز آنغوزه در بازار ایران در سال ۹۹ می توانید با بازرگانی سان رایز تماس بگیرید

 

اطلاعات تماس با ما :
شماره موبایل: 5 915 912 0915 - 8047 254 0912 مدیر فروش : مهدی صدیقی یوسف
آدرس کانال: سلامت استوری@
آدرس سایت: www.ikhushkbar.ir
پست الکترونیکی: onlinenat.2000@yahoo.com
آراد برندینگ