فروش انواع انجیر خشک در بازار سال 99

فروش انواع انجیر خشک در بازار سال 99

فصل برداشت انجیر در استهبان از اواخر مرداد هر سال است و تا نیمه اول مهر ادامه دارد و پیش‌بینی مدیرجهاد کشاورزی این شهرستان حاکی از برداشت ۱۳ هزار تن انجیر در سال زراعی ۹۷- ۹۸ است

مساحت باغ های انجیر شهرستان استهبان بیش از ۲۴ هزار هکتار است و محصولات آن افزون بر مصرف داخل کشور امکان صادرات به خارج از کشور نیز دارد.

خواص انجیر خشک :

میوه انجیر دارای ویتامین‌های A ،B ، C، قند، پروتئین، مواد ازته، چربی، آهن، منگنز و کلسیم است.

انجیر دارای ارقام مختلفی است که ۹۸ درصد آن رقم سبز و ۲ درصد نیز ارقام متی (matti)، سیاه، شاه انجیر و رونو (rono) است.

فروش انواع انجیر خشک در بازار سال 99
فروش انواع انجیر خشک در بازار سال 99

حال خواص مصرف انجیر خشک را برای شما بیان می کنیم:

  1. کاهش فشار خون
  2. کاهش وزن
  3. جلوگیری از سرطان سینه
  4. بالا برنده تراکم استخوان
  5. جلوگیری از ضعف عضلات

فروش انواع انجیر خشک در بازار سال 99 و توسط بازرگانی سان رایز در بسته بندی های مناسب مصرف داخلی و بسته بندی های ویژه صادرات هر ساله صورت می گیرد.

دلیل نوسان قیمت انجیر خشک :

پس از پایان فصل برداشت ، قیمت انجیر با توجه به حجم صادرات و میزان تقاضای بازار داخلی ممکن است به میزان اندکی افزایش یابد .

با توجه به نرم بودن ساختار انجیر بسته بندی آن در کارتن های  8 تا 10 کیلوگرمی انجام می شود تا محصول داخل آن دچار له شدگی نشود. بهترین روش برای ماندگاری طولانی مدت انجیر ، نگهداری آن در جای خنک ، یخچال و یا سردخانه می باشد.

انجیر حداکثر تا ده روز پس از چیدن از درخت قابل نگهداری است ولی می‌توان با خشک‌کردن مدت‌زمان نگهداری و همچنین برخی از خواص آن را افزایش داد. این ماده غذایی جایگزین خوبی برای میان وعده‌های مضر و تهی از مواد غذایی است.

انجیر برای کبدهای ضعیف مناسب نیست و آنهائیکه کبد ضعیف دارند باید انجیر را با گردو بخورند. زیاده روی در مصرف انجیر تولید نفخ شکم و اسهال کرده و برای چشم نیز مضر است .

فروش انواع انجیر خشک در بازار سال 99
فروش انواع انجیر خشک در بازار سال 99

انجیر زرد خشک بهترین نوع از انواع انجیر می باشد. و بیشترین حجم از کاشت درختان انجیر در دنیا و همچنین در ایران را به خود اختصاص داده است.

آفات و بیماریهای درخت انجیر :

از انواع آفات می‌توان به این موارد اشاره کرد: سیمتیس نمورانا ، هسپروفانس گریزئوس ، سفیدک انجیر ،موزائیک انجیر ، شکاف خوردن میوه انجیر و بیماری ترشیدگی میوه انجیر.

برگ درخت انجیر پنجه‌ای و دارای ۳ تا ۵ لوب می‌باشد. قسمتی که به اسم میوه انجیر معروف است و مورد تغذیه انسان قرار می‌گیرد در حقیقت میوه نیست بلکه زائده مجوفی است که گلهای انجیر به تعدادی زیاد در داخل آن قرار گرفته‌اند و مواد قندی در این زایده یا رسپتاکل جمع می‌شود. گلهای نر و گلهای ماده درخت انجیر از یکدیگر جدا ولی روی یک پایه یعنی در داخل رسپتاکل واقع شده‌اند و به عبارت دیگر درخت انجیر گیاهی است یک پایه.

2

    • سلام برزو عزیز
      برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید تا شما را به صورت تخصصی راهنمایی کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما