زنی خرما مغزدار شکلاتی تحفه را با برنج آبکش می کند

برای طعم و مزه بیشتر، قبل از اینکه خرما مغزدار شکلاتی تحفه را با شکلات بپوشانید، یک آجیل مانند اسپند برشته شده یا بادام را داخل خرما قرار دهید (درست در جایی که هسته آن قرار داشت).

برای داشتن طعمی لطیف تر، ابتدا آجیل ها را در شکلات بپوشانید، اجازه دهید خشک شوند و در یخچال سفت شوند، سپس قبل از فرو بردن خرما در شکلات، یک مهره با پوشش شکلاتی را داخل خرما قرار دهید.

این روش منجر به ایجاد چندین لایه از بافت ها و طعم ها می شود.

یا خرماها را با کره بادام زمینی، کره بادام یا کره بادام هندی قبل از پوشاندن آنها در شکلات ذوب شده پر کنید.برای یک نسخه بدون آجیل از این خرماهای با روکش شکلاتی، مقداری دانه کدو تنبل یا تخمه آفتابگردان بپاشید تا تضاد طعمی و طعمی مشابهی داشته باشید.

این خرماها برای هدایای روزانه مناسب هستند. وقتی این خرماهای شکلاتی را به عنوان هدیه می دهید، خوب است که از چندین تاپینگ مختلف استفاده کنید، گویی یک جعبه شکلات های متنوع هستند.

یا برای یک ایده ساده و خوشمزه دیگر، این بادام های کاراملی را امتحان کنید. آنها تعادل کاملی بین طعم های شیرین و شور دارند.

این خرماهای شکلاتی، دسر فینگر فود عالی برای کریسمس، شب سال نو یا روز ولنتاین هستند. خرماها را از یک هفته قبل آماده کنید و در ظرف دربسته در یخچال نگهداری کنید تا زمانی که آماده سرو شوید.

اگر به چاشنی‌های بدون آجیل پایبند باشید، اینها یک میان‌وعده مدرسه خوب برای روز ولنتاین یا هالووین خواهند بود (روی پوست پرتقال یا پاشیدن ادویه کدو تنبل در بالای خرماهای هالووین را انتخاب کنید).

می توانید به جای خرما، میوه های خشک مانند زردآلو یا انجیر خشک را جایگزین کنید. میوه های تازه مانند توت فرنگی، گیلاس، تمشک یا تکه های موز نیز کاملاً کار می کنند.

برای یک موقعیت خاص، می توانید یک تخته دسر چشمگیر با مجموعه ای از انواع میوه های شکلاتی ایجاد کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.