خانه / انغوزه / خرید و فروش شیره آنغوزه در خراسان جنوبی

خرید و فروش شیره آنغوزه در خراسان جنوبی

خرید و فروش شیره آنغوزه در خراسان جنوبی

قیمت خرید و فروش شیره آنغوزه در خراسان جنوبی تولید شده در شهرهای استان خراسان جنوبی و شمالی ، اصفهان ، فارس و …  از طریق شرکتها و مجموعه های تجاری فعال در حوزه خرید و فروش شیره آنغوزه از جمله بازرگانی سان رایز اعلام می شود.

برای اطلاع از قیمت خرید و فروش آنغوزه  بافق و یزد  و بیرجند در سال ۹۹ و اطلاعات بیشتر با مدیر فروش سایت های ما بویژه سایت : www.iranherbsupplier.com  تماس بگیرید.

خرید و فروش شیره آنغوزه در خراسان جنوبی

از آنجا که گیاه و شیره آنغوزه از ارزش اقتصادی بالایی برخوردار است و هر كیلوگرم از این شیره گیاه آنغوزه در بازار كشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، هند، آفریقا جنوبی، آلمان و چین به قیمت بالایی به فروش می رسد.
در حال حاضر این گیاه دارویی در حلب های روغن و با بسته بندی نامناسب و با قیمت غیر واقعی صادر می شود در حالی كه برداشت این گیاه با خطر تخریب محیط ‌زیست و انقراض گونه‌های بومی همراه است.
بر اساس نظر كارشناسان گیاهان دارویی با ایجاد صنایع تبدیلی، می توان ارزش اقتصادی چند برابری را از این محصول داشته باشیم اما متاسفانه تاكنون هیچ گونه طرحی از طرف بهره برداران و کارآفرینان برای فرآوری این محصول در استان ارائه نشده است.

 

نام و مزاج

انغوزه یا همان آنغوزه و به اصفهانی انگشت کنده و به هندی هینک نامیده می شود و طبیعتی گرم و خشک دارد.

گیاه شناسی آنغوزه :

این گیاه به خودی خود در شنزارها و جزایر رویش می کند و کشت و زراعت آن به قرن ۱۲ برمی گردد، این گیاه می تواند به طول ۲ تا ۴ متر رشد کند، برگ های آن شبیه سبزی جعفری است و تورمانند می باشد، گل این گیاه نیز شبیه خانواده سبزی جعفری می باشد.ساقه آن نسبتاً محکم و ضخیم با سطحی خشن است. برگ‌های قاعده بزرگ و ضخیم هستند؛ به طوری که طول آن‌ها تا ۶۰ سانتی متر می‌رسد.

 

بازرگانی سان رایز پیشرو در تامین شیره آنغوزه و اعلام قیمت خرید و فروش شیره آنغوزه در خراسان جنوبی  در انواع مختلف می باشد .

 

این برگ‌ها تقسیمات زیادی دارند به طوری که به قطعاتی (لوب دار) دندانه دار تبدیل می‌شوند. گل‌های این گیاه زردرنگ هستند و به صورت گل آذین چتری در انتهای ساقه قرار می‌گیرند. میوه ها دوفندقه ای، بیضی شکل و تقریباً مسطح می‌باشند که روی هر کدام پنج خط وجود دارد و کناره ها بال مانند هستند. رنگ میوه‌ها قهوه ای تیره است. از ریشه یا قاعده ساقه این گیاه بر اثر تیغ زدن ماده ای به نام اولئوگم رزین به دست می‌آید که به آنغوزه مشهور است. آنغوزه ابتدا شیری رنگ است و مزه ای تند و تلخ و نیز بوی بد و متعفنی دارد که تهوع آور است.

خرید و فروش شیره آنغوزه در خراسان جنوبی

تعیین قیمت خرید و فروش شیره آنغوزه در خراسان جنوبی بستگی به میزان  تولید ، برداشت و تقاضای این محصول در فصل و روزهای برداشت در مناطق تولید کننده می باشد .

متاسفانه  شیره آنغوزه استحصال شده در بازار داخلی مشتری ندارد و صد در صد آن بصورت خام فروشی صادرات می شود .

 

ویژگیهاگیاهی و خواص داروئی

 

تاریخچه گیاه آنغوزه نشان دهنده آنست که این گیاه برای کارایی دستگاه گوارش مناسب بوده و به عنوان سبزیجات استفاده می شده است، این گیاه در کشور هند مصارف دارویی زیادی داشته است.

 

بنابراین به لحاظ خواص می توان از خاصیتهای زیر نام برد :

 1. مقوی معده و بادشکن است
 2. تخم آن ادرار آور است
 3. پادزهر هر نوع نیشی است
 4. برای رفع انگل به مدت ۳شب از جوشانده تمام گیاه انغوزه (۲گرم در ۲لیوان آب) استفاده کنید.
 5. رفع بلغم مجاری تنفسی و معده
 6. تقویت رحم های سرد و تر و پیشگیری از سقط جنین
 7. محرک نیروی جنسی استو باعث افزایش انگیزه جنسی در زنان می شود و از مشکل انزال زودرس تا حد زیادی جلوگیری می کند.
 8. این ماده باعث کاهش چروک ها ، خطوط ریز و لکه های سنی صورت می شود.

موارد منع مصرف صمغ آنغوزه

 • برای زنان در دوران بارداری و شیردهی نهی شده است.
 • کودکان نیز بهتر است انغوزه نخورند.
 • در بعضی افراد ممکن است مصرف زیاد آن موجب اسهال، نفخ، سوزش هنگام ادرار، سوزش معده، سردرد، گیجی و تشنج شود.
 • اگر مبتلا به صرع هستید ، از این گیاه استفاه نکنید زیرا ممکن است مورد حملات صرع قرار بگیرید.

 

ما در شرکت بازرگانی سان رایز خرسندیم همراه با دانش و تجربه دیرین خود در تهیه و ارائه پائین ترین قیمت خرید و فروش شیره آنغوزه در خراسان جنوبی در کنار مشتریان خود می باشیم تا ضمن ارائه خدمات بازرگانی رضایت مشتریان و خریداران آنغوزه  را فراهم آورد.

خرید و فروش شیره آنغوزه در خراسان جنوبی

خرید و فروش شیره آنغوزه در خراسان جنوبی و  بازار ایران :

برای اطلاع از خرید و فروش شیره آنغوزه در خراسان جنوبیسال ۹۹ و نحوه خرید و فروش آنغوزه با کیفیت و قیمت روز آنغوزه در بازار ایران می توانید با بازرگانی سان رایز تماس بگیرید و از مشاوره ما بهره مند شوید.

 

اطلاعات تماس با ما :
شماره موبایل: 5 915 912 0915 - 8047 254 0912 مدیر فروش : مهدی صدیقی یوسف
آدرس کانال: سلامت استوری@
آدرس سایت: www.ikhushkbar.ir
پست الکترونیکی: onlinenat.2000@yahoo.com
آراد برندینگ