برخورد قطار با شیشه ساختمانی اصفهان موجب کشته شدن مسافران شد

شیشه های مقاوم در برابر حرارت مشابه شیشه های سکوریت شده هستند و از فرآیند گرمایش و خنک سازی برای افزایش استحکام شیشه استفاده می شود.

با این حال، شیشه های مقاوم در برابر حرارت کندتر خنک می شوند و میزان کشش درون شیشه را کاهش می دهند. این باعث می‌شود شیشه دو برابر شیشه‌های شناور یا آنیل شده قوی‌تر باشد، اما الگوی شکستگی مشابهی را حفظ می‌کند، به این معنی که آنها به تکه‌های شیشه بزرگ‌تری می‌شکنند که معمولاً در قاب باقی می‌مانند.

شیشه های مقاوم در برابر حرارت در محیط های با دمای بالا که تنش های حرارتی ممکن است بر روی شیشه های شناور یا آنیل شده تأثیر بگذارد، رایج است.

شیشه سیمی نوع قدیمی‌تری از شیشه ساختمانی اصفهان است که برای ارتقای ایمنی در مدارس، بیمارستان‌ها و سایر محیط‌های تجاری استفاده می‌شود.

مش فلزی یا سیم های داخل شیشه از شکستن و افتادن شیشه جلوگیری می کند و بیشتر شیشه را در قاب نگه می دارد و مقاومت درب در برابر آتش را حفظ می کند.

اگر شیشه در هنگام آتش سوزی در معرض دمای بالا قرار گیرد، شیشه سیمی قطعات را در قاب نگه می دارد تا از گسترش سریع آتش جلوگیری کند.

شیشه عایق نوعی شیشه است که از انتقال گرما از طریق پنجره یا در جلوگیری می کند. به جای اینکه خود شیشه عایق باشد، در واقع سیستمی متشکل از دو یا چند صفحه شیشه، یک فاصله بین آنها، یک گاز بی اثر بین شیشه ها و یک قاب برای نگه داشتن همه آن ها در کنار هم است.

فضای بین دو شیشه از انتقال گرما در امتداد یک پل حرارتی جلوگیری می کند و آن را در یک طرف شیشه به دام می اندازد. در روزهای گرم، گرمای بیرون را حفظ می کند. در روزهای سرد گرما را درون خود نگه می دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.