استفاده از ورق گالوانیزه کرکره ای سقفی برای ساخت پنکه سقفی

ورق های فولادی ورق گالوانیزه کرکره ای سقفی پوشش داده شده با آلیاژ روی یا 55% Al-Zn، بدون پوشش یا پوشش داده شده توسط سیستم های مختلف رنگ آمیزی، به مدت 12 سال در معرض تأثیر جو شهری در ایستگاه CIDEPINT واقع در لا پلاتا استان بوئنوس آیرس، آرژانتین.

سطح در معرض نمونه ها از طریق بازرسی های بصری دوره ای، تست های چسبندگی استاندارد، و اندازه گیری امپدانس الکتروشیمیایی مورد ارزیابی قرار گرفت.

متغیرهای محیطی مورد بررسی عبارت بودند از میانگین بارندگی و دما سالانه، زمان رطوبت، غلظت گوگرد و کلر، رطوبت نسبی و سرعت و جهت باد.

مشخص شد که در این اتمسفر، مقاومت به خوردگی ورق‌های 55% Al-Zn/فولاد برهنه بیشتر از فولاد گالوانیزه بود و سیستم رنگ‌آمیزی پلی‌اورتان محافظ‌تر از آلکیدی و اپوکسی بود که پس از 6 سال تخریب شد.

7 سال قرار گرفتن در معرض.قرار گرفتن در معرض محیط های تهاجمی خاص، پایداری فلز یا آلیاژ به خواص محافظتی لایه سطحی تشکیل شده بستگی دارد.

زیرا ترکیب شیمیایی، رسانایی، چسبندگی، حلالیت، رطوبت سنجی، و ویژگی های مورفولوژیکی آن، ظرفیت فیلم را برای کار به عنوان یک مانع کنترل کننده تعیین می کند.

در چنین مفهومی، حفاظت گالوانیکی فولاد با استفاده از روی یا آلیاژهای روی یک مثال رایج است، نه تنها به این دلیل که روی، که از نظر الکتروشیمیایی فعال تر از فولاد است، ترجیحاً خورده می شود، بلکه به دلیل اثر بازدارنده خوردگی نیز می باشد.

محصولاتی که روی سطح فلزی رسوب می کنند. به طور خاص، پوشش های مبتنی بر روی به طور گسترده برای محافظت از سازه های فولادی در برابر خوردگی اتمسفر استفاده می شوند، به دلیل خواص محافظتی که توسط یک فیلم نامحلول از کربنات اساسی ایجاد می شود.

با این حال، اگر شرایط نوردهی به گونه‌ای باشد که متغیرهای محیطی مانند شرایط جوی، شدت تابش UV، نوع و سطح آلاینده‌ها، چرخه‌های مرطوب خشک، تخلیه هوا اما رطوبت بالا، یا محیطی حاوی گونه‌های به شدت مهاجم مانند یون های کلرید یا سولفات، روی می تواند حل شود و محصولات خوردگی محلول، چگالی کمتر و به ندرت محافظ را تشکیل دهد، که گاهی منجر به خوردگی موضعی می شود.

این شرایط می تواند در حین ذخیره سازی و حمل و نقل ورق های فولادی گالوانیزه یا زمانی که آنها در معرض محیط های دریایی و یا صنعتی قرار می گیرند، حاصل شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.