استفاده از زرشک برای درمان ساقه ها

درمان های ساقه در برابر زرشک پفکی اناری قائنات ژاپنی موثر است و می تواند در طول سال اجرا شود که انعطاف پذیری زمان بندی را فراهم می کند.

گزینه های درمانی شامل درمان پوست پایه و ساقه بریده شده است. تیمارهای پوست پایه از مخلوط غلیظی از علف‌کش تری‌کلوپیر در روغن استفاده می‌کنند که بسته به اندازه آن، به کل محیط 12 تا 18 اینچ پایینی ساقه دست‌نخورده اعمال می‌شود.

اگر حذف رشد رویه ترجیح داده می شود، ساقه ها زرشک خشک را نزدیک خط خاک ببرید و سطوح بریده شده را درمان کنید.

محصولات تری‌کلوپیر مبتنی بر روغن را می‌توان در هر زمان پس از برش استفاده کرد، در حالی که درمان‌های گلایفوسیت مبتنی بر آب باید بلافاصله پس از بریدن ساقه‌ها اعمال شوند.

روش نسبتا جدیدی که برای از بین بردن زرشک کوهی خشک ژاپنی در حال بررسی است، وجین با شعله است. این استفاده از شعله هدایت شده، معمولاً با استفاده از مشعل پروپان، به پایه گیاهان منفرد است.

این با سوختگی تجویز شده پخش شده، که در آن تمام پوشش گیاهی اطراف نیز سوزانده می شود، متفاوت است. در حالی که این روش در کاهش اندازه درختچه بسیار مؤثر است، اما از نظر تجربی هرگز از 40 درصد تلفات تجاوز نکرده است، در مقایسه با 93 درصد مرگ و میر برای تری کلوپیر محلول پاشی (وارد و همکاران، 2009، 2010)، حتی با کاربردهای شعله ور متعدد.

اگرچه برای نشان دادن کارایی به کارهای تکراری بیشتری نیاز است، زرشک پلویی مجلسی تحقیقات فعلی نشان داده است که حداقل دو کاربرد برای موفقیت لازم است، با وارد و همکاران.

توصیه به درمان در اوایل تابستان و سپس درمان بعدی در پاییز. این روش استفاده از شعله را به ساقه مرکزی گیاه تا زمانی که کربنه شده و شروع به درخشش کند، توصیه می کند.

این تیمار خطرات آشکاری دارد و توصیه می‌شود در شرایطی که بستر برگ مرطوب است، در دوره‌های بارانی یا جایی که گیاهان روشن را می‌توان به سرعت خیس کرد، استفاده شود.

علیرغم خطرات، وجین با شعله می تواند در مناطقی با حساسیت اکولوژیکی که نمی توان از علف کش استفاده کرد، ارزشمند باشد.

 • منابع:
  1. Japanese Barberry – Penn State Extension
 • تبلیغات: 
  1. فروش پارچه ترمه در بهترین کیفیت و با کم ترین سود
  2. دختری که مهریه اش هزاران گل رز پوسیده بود!
  3. برای از بین بردن گردن درد از نقره استفاده کنید.
  4. با مصرف سبزی خشک لاغر شوید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.